Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Posejdon”

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Posejdon”

Ośrodek „POSEJDON” posiada przystań żeglarską ze sprzętem wodnym, 5 murowanych wieloosobowych domków, hotel o wysokim standardzie, klimatyzowaną salę konferencyjno-szkoleniową, wiatę z kominkiem, pole campingowe i własny parking. Już w kwietniu w ośrodku zaczyna się sezon żeglarski więc można korzystać z oferty rekreacyjnej w zakresie uprawiania sportów wodnych (rowery wodne, kajaki, żaglówki). Korzystając z infrastruktury ośrodka można miło spędzić czas na grillowaniu, wędkowaniu, grach i zabawach dla dzieci i dorosłych. Ośrodek oferuje także na bieżąco usługi gastronomiczne zapewniając gościom dostęp do ciepłych i zimnych napoi oraz szerokiego asortymentu dań spożywczych. „Posejdon” zajmuje się również organizowaniem imprez rekreacyjnych, sportowych oraz rozrywkowych.

 

We wrześniu 2014 roku na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Posejdon”w Kunicach została zakończona realizacja projektu pn. EKO-PRZYSTAŃ przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

 

 

EKO-PRZYSTAŃ ma stanowić doskonałe źródło wiedzy o środowisku przyrodniczym i problemach ekologicznych związanych z jego ochroną. Dzięki powstałej w ramach tego projektu infrastrukturze edukacyjnej wszyscy odwiedzający to miejsce będą mogli samodzielnie zapoznać się z walorami przyrodniczymi, w tym gatunkami fauny i flory występującej na obszarze Pojezierza Legnickiego. Stanowiska edukacyjne, w formie gier i zabaw, stanowią doskonałą bazę ekologiczno-przyrodniczą zachęcającą dzieci, młodzież i osoby dorosłe do samodzielnej nauki. Cała infrastruktura znajduje się na świeżym powietrzu z pięknym widokiem na Jezioro Kunickie, co dodatkowo uprzyjemnia czas pobytu.