Osiągnięcia sportowe młodzieży z terenu Gminy Kunice

Michał Stępień, lat 16, zawodnik OSŁ Strzelec Legnica, uczeń II LO w Legnicy, od urodzenia mieszkaniec Kunic został powołany w lipcu 2021r. przez Polski Związek Łuczniczy do reprezentacji kraju na zawody „World Archery Youth Championships” we Wrocławiu.
Swoją przygodę z łucznictwem rozpoczął w 2017 r. pod okiem trenera Józefa Baściuka, który od samego początku starał się zaszczepić w Michale zarówno pasję jak i precyzję. Początkowo
trenował na łuku klasycznym, a obecnie strzela z łuku bloczkowego. Rok 2021 dla Michała to rok wielu sukcesów i nie tylko sportowych. Przede wszystkim udział w XXXI Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie był dla niego motywatorem do
dalszego wysiłku, bowiem został podwójnym mistrzem Polski w kategorii indywidualnej i drużynowej. Kolejne zawody owocowały dalszymi zwycięstwami. W bieżącym roku powtórzył zwycięstwo i został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie w kategorii indywidualnej, mikstach i drużynowo. Uczestnictwo w pozostałych zawodach również przynosi Michałowi wiele sukcesów.

Wiktor Lewandowski, zawodnik Klubu Szachowego „Miedź” Legnica godnie reprezentuje szkołę i klub na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Wiktor stale podnosi swoje umiejętności systematycznie trenując poprzez udział w turniejach szachowych. W roku szkolnym 2020/2021 Wiktor osiągnął I – miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, II – miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, które odbyły się w Kiełczowie w dniu 29.11.2020 r. oraz X – miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2020 II Ligii, które zorganizowano w Sypniewie w dniach od 23.10.2020 do 30.10.2020 r.

Julia Gałęza zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Legnicy, a od grudnia 2012 roku posiada licencję Polskiego Związku Pływackiego. Julia Gałęza uczennica  3 klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Od 12 lat trenuje pływanie w UKS „Delfinek” osiągając tytuły mistrzowskie. W międzyszkolnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w konkurencji 100m stylem grzbietowym – 3 miejsce, 100m stylem dowolnym – 3 miejsce. Wicemistrzyni Dolnego Śląska w pływaniu drużynowym. Jej koronnym dystansem jest 50m stylem grzbietowym, 100m stylem grzbietowym  oraz 50m stylem dowolnym. Swoje umiejętności obecnie doskonali ucząc się ratownictwa wodnego.

Igor Kiełt trenuje zapasy i mimo młodego wieku osiąga sukcesy, których mogą mu pozazdrościć dorośli zawodnicy – III m. Mistrzostwa Polski LZS, I m. Ogólnopolski Turniej w Sieradzu, II m. na IV Międzynarodowym Turnieju w Pieszycach, II m. na VII Międzynarodowym Turnieju w Bielawie, I m. w XXI Międzynarodowym Turnieju w Kudowie Zdroju, I m. na Międzynarodowym Turniej w Wołowie, I m. w Międzynarodowym Turnieju Hradec Kralove, I m. w XVI Ogólnopolskim Turnieju w Cieszkowie, I m. w Ogólnopolskim Turnieju w Brzegu Dolnym. Igor od początku roku potwierdza wysoką formę i dyspozycję regularnie występuje na zawodach zapisując na swoim koncie kolejne zwycięstwa i medale. Przed nami bardzo ważne wydarzenie w dniach  26-28 maja w Kielcach odbędą się Mistrzostwa Polski U 15 , które są również kwalifikacją do Mistrzostw Europy. Pomimo różnicy wieku Igor został wytypowany by reprezentować swój klub   

Michał Fiedorek, zawodnik Klubu Szachowego Polonia Wrocław, aktualny Drużynowy Mistrz Polski Szkól Ponadpodstawowych. W roku szkolnym 2020/2021 zdobył srebrny medal Mistrzostw Dolnego Śląska w Szachach. Posiada I klasę sportową potwierdzoną medalem Mistrzostw Dolnego Śląska złotym w latach  2019, 2018, 2017 i 2013 r., medalem srebrnym w latach 2020, 2016, 2015 oraz w 2014 r. Każdy udział Michała w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, Memoriale Szachowym Salo Landaua, Mistrzostwach Strefy Lubusko-Dolnośląskiej,  Internationales Spandauer Weihnachtsopen Kategorie Jugend, w 39 Open Internationale „Conca dla Presolana” (I norma na tytuł Mistrza Międzynarodowego IM) i wielu innych, które długo by wymieniać osiągnięcia i sukcesy w których zawodnik uczestniczył.   

Maja Dzierżyk, zajęła III miejsce w dolnośląskiej edycji konkursu plastycznego „Co z tym powietrzem?” w kategorii reportaż (III kategoria wiekowa: młodzież szkół ponadpodstawowych” Młodzi Reporterzy na rzecz poprawy jakości powietrza”) organizowanego w ramach projektu pt. Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno – informacyjna na rzecz czystszego powietrza LIFE-MAPPINGAIR/PL realizowanego w ramach instrumentu finansowanego UE LIFE oraz dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.             

Kacper Kopaczewski, zawodnik POLKON Fight Legnica został wicemistrzem Polski juniorów w kategorii wagowej do 86 kg w Kickboxingu w formule K-1 Rules, które odbyły się w Legnicy w dniach od 10 do 12 czerwca 2021 roku. Ponadto Kacper uczestniczył w Mistrzostwach Polski Kickboxingu Low-Kick w Mysłowicach w dniach od 28 do 30 maja 2021 roku. Zawodnik posiada Certyfikat Polskiego Związku Kickboxingu zdobycia 5 stopnia uczniowskiego kickboxingu.