Zaproszenie na koncert – muzyczną podróż śladami III Powstania Śląskiego

Zaproszenie na koncert – muzyczną podróż śladami III Powstania Śląskiego

Szanowni Państwo,

Biuro Programu „Niepodległa”, Prezydent Miasta Opole oraz Instytut Śląski zapraszają 16 maja o godz. 20:45 na wyjątkowy koncert „Moja ziemio wyśniona”. Wydarzenie organizowane w opolskim amfiteatrze przypomni widzom i słuchaczom historię III Powstania Śląskiego oraz jego znaczenie dla Polaków przed stu laty i dziś.

Transmisja dostępna będzie na kanałach Facebook, YouTube, a na stronie niepodlegla.gov.pl dodatkowo w wersji dla osób z niepełnosprawnościami.

Koncert jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej „Śląsk, Wspólna Sprawa” przypominającej historię III Powstania Śląskiego i promującej obchody stulecia tego zrywu powstańczego, którą przygotowało Biuro Programu „Niepodległa”. Wydarzenie zaplanowano na weekend majowy poprzedzający rocznicę jednej z najważniejszych bitew III Powstania Śląskiego – Bitwę o Górę Św. Anny, która trwała od  21 do 26 maja 1921 roku.

Widowisko z udziałem legend polskiej sceny muzycznej będzie stanowiło nowoczesną opowieść o wydarzeniach sprzed 100 lat. Utwory muzyczne przeplatane będą materiałami archiwalnymi oraz niezwykłą narracją o powstaniu w interpretacji uznanych polskich aktorów.

Serdecznie zapraszamy!