Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2021 r. o godzinie 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach.

W tym roku zapraszamy na koncert patriotyczny przygotowany przez mieszkańców naszej gminy – wokalistki ze Studia Piosenki i Kapelę Kunice oraz gościa specjalnego – Kapelę Drewutnia, która może poszczycić się znaczącym dorobkiem artystycznym. Świętowanie przez śpiewanie staje się już tradycją naszej gminy. Wielokrotnie spotykaliśmy się na wieczorach patriotycznych w Spalonej, a tym razem zapraszamy do Kunic. W programie obchodów tego uroczystego dnia znajdą się pieśni z różnych okresów historycznych, w których niepodległość Polski była zagrożona lub nie mieliśmy jej wcale. Popłyną więc ze sceny dźwięki pieśni legionowych, partyzanckich, o miłości do ojczyzny oraz ballady Jacka Kaczmarskiego. Zakończeniem uroczystości będzie degustacja Tortu dla Niepodległej.