Dzień Kobiet w Gminie Kunice

Dzień Kobiet w Gminie Kunice

Brunetki, Blondynki, Siwe i Rude będą obchodzić Dzień Kobiet w Gminie Kunice

W gminie Kunice Dzień Kobiet potrwa cały tydzień. Stało się już tradycją, że święto Pań jest okazją do organizacji nieformalnych spotkań, koncertów, a przede wszystkim występów znanych z małego ekranu oraz scen polskich gwiazd kabaretu. W tym roku Wójt Gminy Kunice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają już 4 marca o godzinie 18.00 na program Kabaretu FiFa RaFa „I że Ci nie odpuszczę” do sali GOKiS Kunice. Wydarzenie jest oczywiście bezpłatne, ale wcześniej w siedzibie ośrodka należy odebrać wejściówki, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Bohaterami na kunickiej scenie będą Ola i Mateusz Kwiatkowscy – w duecie na estradzie i w życiu. Ich występy to mieszanka wybuchowa doświadczenia scenicznego i autentycznego uczucia. Kopalnią pomysłów do kolejnych skeczów jest dla nich codzienność, zatem w prezentowanym repertuarze pojawiają się nie tylko żarty słowne, ale również obyczajowe i sytuacyjne.

Sobota  5 marca jest dniem spotkań integracyjnych i koncertów w Bieniowicach i Pątnowie Legnickim i Grzybianach. Dwa wydarzenia zaplanowane są w różnych godzinach, dlatego można skorzystać w pełni z propozycji przygotowanych przez radnych, sołtysów, rady sołeckie oraz miejscowe ośrodki kultury.  O godzinie 17.00 Formacja Seweryn wystąpi w koncercie „Najpiękniejsze są polskie dziewczyny”, a o 19.00 w Pątnowie Krzysztof Bigaj w programie artystycznym „Jej portret”. W Grzybianach panie spotkają się na „Babskie pogaduchy”.

6 marca w niedzielę radny, rada sołecka oraz WOK Jaśkowice zapraszają na koncert „Od Grechuty do Wodeckiego” w wykonaniu Dawida Skrzypczaka i Pawła Lenara. Nie zabraknie najpiękniejszych przebojów nie tylko o paniach i nie tylko dla pań. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16.00.

Zwieńczeniem maratonu muzyczno-kabaretowego będzie koncert zaplanowane na poniedziałek 7 marca o godzinie 19.00 w hali sortowo-widowiskowej w Spalonej. Wójt Gminy Kunice zaprasza w muzyczną podróż do tajemniczego świata kobiet.  „Być kobietą…. być kobietą” to romantyczny koncert złożony z największych szlagierów . Na scenie zaprezentują je Agnieszka Babicz, Barbara Droździńska, Grażyna Komincz, Marek Ravski, Aleksander Kamedulski, a całość poprowadzi Aurelia Sobczak.

Zakończenie obchodów Dnia Kobiet to impreza przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szczytnikach nad Kaczawą. Panie  świętować będą w stylu pin-up, więc na pewno będzie bardzo kobieco. A ponieważ tamtejsze kobiety dbają o swoich mężczyzn, to zapewniły im rywalizację już nie ich względy, bo tymi cieszą się bezustannie każdego dnia w roku, a rywalizację sportową na kręgielni. Może to przykład wart naśladowania?