Zmiana kursowania autobusów linii komunikacyjnej „23”

Zmiana kursowania autobusów linii komunikacyjnej „23”

Gmina Kunice informuje, iż w związku z przebudową drogi powiatowej 2179D na odcinku Szczedrzykowice – Dąbie nastąpi zmiana trasy kursowania autobusów linii komunikacyjnej nr „23” .

Wstępnie w okresie od 28.03.2022r. do 30.09.2022r. trasa autobusu linii komunikacyjnej nr „23” zostanie skrócona. Autobus będzie kursował na trasie Legnica – Ziemnice – Grzybiany – Rosochata (przystanki koło kościoła oraz szkoły) – Piotrówek.

W w/w okresie autobus linii 23 nie będzie kursował do i z miejscowości Jaśkowice Legnickie w następujących godzinach:

  • wyjazd autobusu z Legnicy (ul. Domejki MPK) godz. 4:05, przyjazd do Jaśkowic Legnickich (przystanek – boisko pętla) o godz. 4:54
  • wyjazd autobusu z Legnicy (ul. Domejki MPK) 5:53, przyjazd do Jaśkowic Legnickich   (przystanek – boisko pętla) godz. 6:43 
  • wyjazd autobusu z Legnicy (ul. Domejki MPK) 14:17, przyjazd do Jaśkowic Legnickich   (przystanek – boisko pętla) godz. 15:31

Do miejscowości Jaśkowice Legnickie będzie odbywał się jedynie kurs wieczorny  – wyjazd z Legnicy (ul. Domejki MPK) o godz. 19:15  przez miejscowości Ziemnice, Grzybiany, Rosochata (przystanki koło Kościoła oraz na osiedlu), przyjazd do Jaśkowic Legnickich o godz. 20:05 ((przystanek boisko pętla)

Autobus linii komunikacyjnej nr 23 w godzinach 4:49, 6:38 oraz 15:35 nie będzie obsługiwał przystanku  autobusowego znajdującego się na osiedlu w miejscowości Rosochata.

Mieszkańcy dojeżdżający w/w kursami będą musieli udać się na przystanki znajdujące się w miejscowości Rosochata koło Kościoła lub koło Szkoły.

Jednocześnie informujemy mieszkańców Jaśkowic Legnickich, aby w tym czasie nie wykupywali biletów miesięcznych na autobus linii  komunikacyjnej nr „23”.
Alternatywnym środkiem komunikacji dla mieszkańców miejscowości Jaśkowice Legnickie pozostaje kolej.