Bon turystyczny – środek płatniczy za usługi turystyczne

Bon turystyczny – środek płatniczy za usługi turystyczne

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - logotyp + adres strony internetowej

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego informuje, że duża liczba mieszkańców Dolnego Śląska nie wykorzystała lub jeszcze nawet nie aktywowała przysługującego im bonu turystycznego. Liczba osób uprawnionych do skorzystania z tego rodzaju płatności do marca 2022 wynosiła 324 074, a łączna kwota niewykorzystanych bonów opiewa na 261 576 500 zł.

Bon turystyczny jest popularnym środkiem płatniczym za usługi turystyczne, który zapewnia wymierne korzyści finansowe przedsiębiorcom z tej branży. Na każde dziecko w wieku do 18 roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł. Ważność bonu turystycznego została wydłużona do końca września 2022 roku.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna za pośrednictwem portalu www.dolnyslask.travel.pl umożliwia skorzystanie z ofert turystycznych, łączących noclegi wraz z atrakcjami. Strona ta skupia ponad 1 000 różnych propozycji skierowanych głównie do rodzin z dziećmi, za które można zapłacić bonem.

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/gov/polski-bon-turystyczny—dla-dziecka