Zawiadomienie w sprawie podatku od nieruchomości

Zawiadomienie w sprawie podatku od nieruchomości

zdjęcie-domu

Szanowni Mieszkańcy
W związku z licznymi informacjami ze strony Mieszkańców, dotyczącymi użytkowania nieruchomości na terenie Gminy Kunice bez uiszczania opłat publiczno-prawnych, zmuszeni jesteśmy ustalić rzeczywisty stan rozliczeń w tym zakresie.

Mając na uwadze powyższe informujemy, że w najbliższym czasie pracownicy Urzędu Gminy, na podstawie pisemnych upoważnień, przeprowadzać będą wizytacje nieruchomości w celu ustalenia czy właściciel (użytkownik) dokonał czynności związanych z ustaleniem obowiązku podatkowego w sposób prawidłowy.

Przypominamy Państwu, że każdy budynek: dom mieszkalny, garaż, budynek gospodarczy, domek letniskowy lub inny powinien zostać zgłoszony do opodatkowania w momencie zakończenia budowy lub rozpoczęcia użytkowania, w ciągu 14 dni na odpowiednim formularzu podatkowym.

Prosimy o sprawdzenie czy wszystkie Państwa budynki, znajdujące się na terenie Gminy Kunice, zostały zgłoszone do opodatkowania.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr:
(76)857-51-72 w. 46 (miejscowości: Bieniowice, Grzybiany, Jaśkowice Legnickie, Pątnów Legnicki, Spalona, Szczytniki Małe i Piotrówek)
(76)857-51-72 w. 59 (miejscowości Golanka Górna, Kunice, Miłogostowice, Rosochata, Szczytniki nad Kaczawą i Ziemnice).