II Bieg i Marsz Sąsiedzi Żelaznego Mostu

II Bieg i Marsz Sąsiedzi Żelaznego Mostu

W dniu 24 września 2022 roku KGHM POLSKA MIEDŹ S.A. Gminy Rudna, Grębocice oraz Polkowice organizuje II Bieg i Marsz Sąsiedzi Żelaznego Mostu. Celem imprezy jest popularyzacja biegania i Nordic Walking jako najprostszych form czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja zdrowego i aktywnego trybu życia.

Impreza rozpocznie się na terenie Stadionu Miejskiego w Rudnej o godzinie 8:00 otwarciem Biura Zawodów i odbieraniem przez zawodników pakietów startowych.
Wcześniejsze dokonanie zapisów odbywa się przez stronę internetową www.herkules.org.pl wchodząc w kalendarz imprez i wybierając II Marsz i Bieg Sąsiedzi Żelaznego Mostu w Rudnej.

Całość środków pozyskanych z symbolicznego wpisowego w wysokości min. 20 zł zostanie przekazana na „Ratowanie serduszka Nataszy Michalskiej” 4 letniej dziewczynki z stenozą aortalną noworodkową oraz wrodzonym wodonerczu.

Program zawodów przedstawia się następująco:

godz. 8.00 – 9.45 – biuro zawodów na terenie stadionu w Rudnej
godz. 10.00 – start Biegu na 21 km
godz. 11:00 – start Biegu na 10 km i 5 km
godz. 12:00 – start Nordick Walking 5 km
godz.12:15 start BIEG KRECIKA dzieci na 150 i 300 metrów
ok. godz. 13.30 – meta – Plac przy stadionie piłkarskim w Rudnej (odpoczynek, poczęstunek, gry i zabawy integracyjne)
godz. 14:00 – dekoracja zwycięzców
ok. godz. 21:00 – zakończenie imprez

W trakcie zawodów specjalnie dla najmłodszych uczestników przewidujemy sporo atrakcji, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, oraz BIEG KRECIKA na dystansach 150 m i 300 m oraz mini Nordik Walking dla dzieci 7-9 lat.
Każdy otrzyma Pamiątkowy medal, a zgodnie z Regulaminem dostępnym na stronie w poszczególnych kategoriach zostaną rozdane nagrody i puchary.