Pierwszy transport węgla dla Gminy Kunice

Pierwszy transport węgla dla Gminy Kunice

węgiel

Pierwszy transport węgla dla Gminy Kunice dojechał do składu Nik-Mil w Legnicy, który jest dystrybutorem opału na naszym terenie.
Węgiel, po preferencyjnej cenie 2000 zł za tonę, mogą nabyć mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o jego zakup.

Przebieg procesu zakupu wygląda następująco:

Po weryfikacji, czy osoba składająca wniosek jest uprawniana do zakupu opału po preferencyjnej cenie, pracownicy Urzędu i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kontaktują się telefonicznie z mieszkańcami w kolejności składanych wniosków i informują o konieczności odbioru w GOPS Kunice zawiadomienia (jest to pisemna odpowiedź na wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego składanego przez osobę zainteresowaną). W terminie trzech dni od odbioru zawiadomienia mieszkańcy zobowiązani są do opłacenia na konto Urzędu Gminy kwoty należności za zakup węgla. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Urzędu Gminy skład węgla Nik-Mil kontaktuje się telefonicznie z wnioskodawcą w celu umówienia terminu dostawy paliwa. Jedynym dodatkowym kosztem dla kupującego jest usługa workowania (jeżeli ktoś będzie tego sobie życzył).

Mieszkańcy naszej Gminy w cenie 2000 zł za tonę węgla mają uwzględniony koszt transportu.

Warto podkreślić, że nasza Gmina ma możliwość zakupu zarówno węgla typu „orzech”, jak i „ekogroszek”, a surowce pochodzą z polskiej kopalni i cechują się dobrą jakością. Szczególnie ten drugi rodzaj węgla jest obecnie najbardziej poszukiwanym surowcem, stąd wielka satysfakcja z zapewnienia dostępności „ekogroszku” dla mieszkańców Gminy Kunice.

 

węgiel