Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania policjantów z seniorami

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania policjantów z seniorami

spotkanie-senior-policja

W dniu 15.02.2023 r. dzielnicowi mł. asp. Michał Jodź oraz mł. asp. Krystian Lewko spotkali się z seniorami w „Klubie Senior +”w Kunicach. Celem przewodnim było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą np. „na policjanta „, „na blika”, „szklankę wody”.
Policjanci zwrócili uwagę że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub mieszkające samotnie. Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym, na wpływ samopoczucia na koncentrację i zagrożenia. Można powiedzieć „mierz siły na zamiary”, przyznaj się, że masz gorszy dzień bo stanowisz zagrożenie dla siebie i innych.
Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.