„Równać Szanse” – rusza Regionalny Konkurs

„Równać Szanse” – rusza Regionalny Konkurs

Fundacja Civis Polonus ogłosiła konkurs „Równać Szanse”. Celem konkursu jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne i emocjonalne młodych ludzi z małych miejscowości. W konkursie Równać Szanse „Duże Granty” można zdobyć nawet 40 tysięcy zł na realizację 12-miesięcznego projektu w swojej miejscowości.

Dla młodych ludzi to ciekawe wyzwanie i szansa na współpracę z innymi. Uczestnicy naszych projektów ustalają wspólny cel, który chcą osiągnąć. Uczą się planowania i pracy w zespole, poznają lokalną historię, kulturę i tradycję. Nawiązują nowe przyjaźnie. Działają na rzecz społeczności lokalnej. Rozwijają pasje i zainteresowania, sprawdzają się w zupełnie nowych sytuacjach.

Uczestnikami projektów jest młodzież w wieku od 13 do 19 lat z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tysięcy mieszkańców). W grupie projektowej powinno działać 15-20 osób.

W konkursie „Duże Granty” przyznajemy wsparcie podmiotom ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Są to:

  • organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;
  • powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne;

Dla zainteresowanych złożeniem wniosku odbędą się cztery bezpłatne webinaria z serii „Jak napisać dobry wniosek w programie Równać Szanse?” w dniach 16 lutego – 9 marca.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://pafw.pl/wydarzenie/rownac-szanse-konkurs-duze-granty/