Zgłoś swoje ulubione drzewo do konkursu Drzewo Roku

Zgłoś swoje ulubione drzewo do konkursu Drzewo Roku

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to doskonała okazja do zaprezentowania polskich drzew z ciekawą historią. To także dobry pomysł na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2024 czekamy do 30 listopada 2023 r. Zwycięskie drzewo będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2025.

Konkurs Drzewo Roku skierowany jest do wszystkich – osób indywidualnych, stowarzyszeń, lokalnych wspólnot mieszkańców, a także placówek oświatowych, urzędów administracji państwowej i samorządowej czy grup nieformalnych

W konkursie nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, która pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Drzewa zakorzenionego w naszej historii i tradycji. Wystarczy opisać historię drzewa w formularzu zgłoszeniowym i wraz ze zdjęciami drzewa przesłać go na adres e-mailowy: drzeworoku@klubgaja.pl

Na zgłoszenia Waszych ulubionych drzew czekamy do 30 listopada 2023 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury konkursu do końca lutego 2024 wyłoni 16 finalistów, którzy będą walczyć o tytuł Drzewa Roku 2024. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów podczas czerwcowego głosowania. Zwycięskie drzewo będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2025.

W europejskim konkursie mamy już swoich zwycięzców: w 2017 roku tytuł Europejskiego Drzewa Roku otrzymał Dąb Józef z Wiśniowej w woj. podkarpackim, w 2022 roku zwycięzcą został Dąb Dunin z Przybudek – Strażnik Puszczy Białowieskiej, a w tym roku Dąb Fabrykant z Łodzi.

Więcej informacji o konkursie na www.swietodrzewa.pl w zakładce KONKURSY/Drzewo Roku 2024.

Do pobrania:

regulamin konkursu >>>

formularz zgłoszeniowy >>>