Nowy Rok – zmiany w gospodarce odpadami w Gminie Kunice – pojemniki na bioodpady

Nowy Rok – zmiany w gospodarce odpadami w Gminie Kunice – pojemniki na bioodpady

RB

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i prośbom naszych mieszkańców od Nowego Roku 2024 wprowadzamy zbiórkę odpadów biodegradowalnych w pojemnikach. Wszystkie nieruchomości zamieszkałe (oprócz zadeklarowanych nieruchomości z kompostownikiem) zostaną wyposażone w brązowe pojemniki o pojemności 240 l, które dostarczy firma świadcząca usługę odbioru odpadów na terenie Gminy Kunice, LPGK Sp. z o.o.

Dotychczasowy sposób zbiórki bioodpadów był problematyczny pod wieloma względami. Do worków nie można było wrzucić zbyt dużo odpadów, ponieważ pękały,  a przepełnione stanowiły kłopot dla ekipy odbierającej, dlatego jak najszybciej chcieliśmy wprowadzić zbiórkę tych odpadów do pojemników. Dodatkowo w okresie od kwietnia do października odbiór bioodpadów będzie odbywał się raz w tygodniu, a nie jak to było dotychczas raz na dwa tygodnie. Ponadto w celu zapewnienia czystości i higienizacji pojemników zaplanowaliśmy ich mycie dwa razy w roku. Do brązowych pojemników należy wrzucać tylko bioodpady, bez worków.

Obecnie trwa dystrybucja pojemników pod Państwa nieruchomości. Nie jest to łatwy logistycznie proces w związku z czym prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Jeśli mają Państwo pytania lub problem prosimy o kontakt z pracownikiem tut. Urzędu tel. /76/ 85 75 322 wew. 49.

 

RB