Olimpiada ekologiczna S.O.S. dla środowiska – kampania edukacyjna Gminy Kunice

Olimpiada ekologiczna S.O.S. dla środowiska – kampania edukacyjna Gminy Kunice

W dniu 26 marca br. odbyła się w formule on-line Olimpiada ekologiczna dla uczniów szkół podstawowych w ramach prowadzonego przez Gminę Kunice projektu edukacji ekologicznej pn. S.O.S. dla środowiska – kampania edukacyjna Gminy Kunice, który jest współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na który otrzymaliśmy aż 90% dofinansowania.

Olimpiada ekologiczna dotyczyła tematyki zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrony środowiska, zasobów wodnych i oszczędzania wody w gospodarstwach domowych dla reprezentacji czterech szkół podstawowych. Olimpiada polegała na rozwiązaniu testu wiedzy poprzez wskazywanie przez uczestników prawidłowych odpowiedzi na minimum 30 pytań.

Grupą docelową konkursu byli uczniowie klas VII-VIII, których w liczbie 5 osób jako swoją reprezentację wytypowały poszczególne szkoły. Łącznie uczestników olimpiady stanowiło grono 20 uczniów. Młodzież rywalizowała o nagrody indywidualne, ale jednocześnie wszystkie wyniki uczniów danej szkoły były zsumowane, by w drodze porównawczej stworzyć listę rankingową szkół. Szkoła, która zdobyła najwyższą liczbę punktów w ujęciu zespołowym zajęła I miejsce. Pozostałe szkoły kolejne, aż do IV miejsca.

Nagrody indywidualne stanowią teleskop do obserwacji nieba (I miejsce), mikroskop do obserwacji niedostrzegalnego świata (II miejsce), lornetka do obserwacji przyrody (III miejsce), encyklopedie w formie albumów książkowych (miejsca IV-XX). Wybraliśmy nagrody edukacyjne, o długotrwałym użytkowaniu przez młodzież. Nagrody dla szkół będą stanowić ciekawe pomoce dydaktyczne. Szkoła z największą liczbą punktów zdobytych przez całą reprezentacją otrzyma nagrodę za I miejsce (pojemnik serce na nakrętki + zestaw 50 książek tematycznych), za II miejsce (30 książek tematycznych), za III miejsce (20 książek tematycznych), za IV miejsce (10 książek tematycznych). Wybraliśmy nagrody edukacyjne, o długotrwałym użytkowaniu przez uczniów wielu roczników, które będą umożliwiać wychowawcom prowadzenie działań edukacyjnych z ich wykorzystaniem.

 

do pobrania: